Design ♥ Kvalita ♥ Udržitelnost

DESIGN

Zatímco některá trička s vtipným potiskem nešetří obrázky, barvamim a crazy fonty, Upřímný triko si libuje v jednoduchosti. Žádný grafický odpad nečekej. Jen obdélník, text a barvy. A díky tomu můžeš naše kousky nosit k sáčku, džínům, sukni, do práce, na rande... No jednoduše kamkoliv. Ladí ke všemu.

KVALITA

Trička jsou vyrobena z certifikované organické bavlny.

Příjemně se nosí, nikde nekouše, drží tvar i po desítkách vyprání a skvěle absorbuje vlhkost. Výhodou organické bavlny je také fakt, že musí splňovat určité normy, aby si mohla říkat organická. Pěstuje se bez pesticidů v takzvané „živé půdě“, a to alespoň 3 roky. Půda, je hnojena přírodním kompostem bez chemických přípravků a k likvidaci škůdců a plevele mohou farmáři používat mechanickou kultivaci a biologické prostředky.

UDRŽITELNOST

Trička pro nás vyrábí Stanley/Stella, která je průkopníkem ve výrobě módního prémiového oblečení, a jejíž textil splňuje jak módní faktor, tak i nejvyšší ekologické a etické standardy výroby.

Výroba je zajištěna ekologickým a trvale udržitelným způsobem. Důkazem je vysoký standard certifikací, jako jsou GOTS, OEKO TEX, či PETA-Approved Vegan. Kromě organické bavlny se u nás můžeš potkat také s recyklovaným polyester (např. na taškách a mikinách), který je získáván recyklací použitých plastových lahví.

Při barvení textilií jsou používány vysoce efektivní stroje, které snižují spotřebu vody v procesu barvení o více než 50 %.

ETICKÉ ZÁVAZKY

Textil pro Upřímný triko vzniká v tovnárnách Stanley/Stella, kde se přísně uplatňují Kodex správy a řízení Mezinárodní organizace práce (ILO).

Značka Stanley/Stella je členem Fair Wear Foundation, holandské nezávislé organizace zaměřené na celosvětové zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců v oděvním průmyslu. Její skutečné činy s reálným pozitivním dopadem v regionech výroby jsou nadací Fair Wear vysoce hodnoceny.

SÍTOTISK NEJVYŠŠÍ KVALITY

Trička pro nás vyrábí Stanley/Stella, jejíž textil splňuje jak módní faktor, tak i nejvyšší ekologické a etické standardy výroby.

Na potisk používáme GOTS certifikované barvy, které neobsahují žádné těžké kovy, ftaláty a jiné škodlivé chemikálie. Na potisk používáme štetrnější GOTS certifikované lepidlo na vodní bázi.

Sítotiskový potisk textilu navíc spotřebovává o 70 % méně vody. Voda se před vypuštěním do odpadu dvoufázově sedimentačně filtrují, aby se dál do kanalizace nedostaly žádné škodlivé částice. Pomocné čistící tkaniny se perou a poté opakovaně používají.